Yamaha THR30IIA Wireless Acous ...
FREE Delivery Tomorrow
Click and Collect available
Yamaha THR30IIA Wireless Acoustic Amp
In Stock
4 Available
Order before 4PM for FREE Delivery Tomorrow
Includes 3-Year Warranty & 30-Day Exchange
Buy with confidence today & exchange online or in-store for the next 30 days. Learn More
Learn more about Klarna and Clearpay
18+, T&C apply, Credit subject to status.
Pay Monthly
  • No Deposit
  • Pay over 12, 24, 36 or 48 months
Apply Now
Buy Now, Pay 2027
  • No Deposit
  • Pay nothing for up to 12 months
  • Apply in minutes
Apply Now
FREE Delivery Tomorrow
With 1 hour Delivery slot
Click & Collect
Live Stock levels from all our stores.
Store
Availability
Edinburgh
Collect on Friday
Glasgow
In Stock, Collect Today
Newcastle
Collect on Friday
Birmingham
In Stock, Collect Today
Epsom
Camden
Frequently Bought Together
Manufacturer's ID: VDV8220
Share Your Inspiration
Specification
Amp Type 5 Tone type (3 Acoustic Models, 1 Nylon Model, Flat)
Bluetooth Audio/MIDI
Guitar Wireless Yes *Requires Line 6 G10T transmitter (sold separately)
Chromatic Tuner Yes
Speakers 3.5" (9 cm) Full Range x 2
Rated Output 30W (15W + 15W), Battery: 15W (7.5W + 7.5W)
AC Adaptor YNT345-1530
Battery Rechargeable (approx. 5 hours) * Depending upon usage and conditions
Dimensions Width: 420 mm (16.5 in)
  Height: 195 mm (7.6 in)
  Depth: 155 mm (6.1 in)
Weight 4.4 kg (9.7 lbs)
Accessories AC Adapter (15V 3A), Quick Guide, Cubase AI Download Information Sheet